Матеріальна допомога родинам з дітьми-інвалідами
Добрий день. Скажіть будь ласка, чи маю я право отримувати будь-яку грошову виплату (соц.допомогу на двох неповнолітніх дітей віком 7 і 13років Якщо один з батьків е інвалід з дитинства 2 групи (тобто це мама дітей) сім'я малозабезпечена чоловік зареестрований в центрі зайнятості. Відповідь:Доброго часу доби.
На Ваше запитання не можливо дистанційно надати відповідь, тому можу рекомендувати лише звернутися за детальними роз'ясненнями в управління пенсійного фонду за місцем Вашого проживання, де фахівці нададуть Вам вичерпну відповідь на поставлені запитання.З повагою, адвокат Сергій Холодов
Государственная социальная помощь семьям с детьми в 2014 году (согласно проекту Госбюджета)
Иллюстрация http://www.inmagine.com/
О пособии по беременности и родам, помощи при рождении ребенка, по уходу за ним до трех лет, пособии на опекаемых детей, пособии одиноким матерям и малообеспеченным семьям, имеющим детей, и других видах социальной помощи в 2014 году расскажет Prostopravo
В 2014 году установлен такой размер прожиточного минимума в расчете на месяц:
Минимальная заработная плата в 2014 году: 1218 гривен.
Посмотрим, как изменится в связи с этим размер социальных выплат.
Помощь по беременности и родам
Помощь по беременности и родам незастрахованным лицам (неработающим женщинам и частным предпринимательницам, которые не оплачивали взносы в Фонд социального страхования на случай временной потери трудоспособности) выплачивается в размере 25% прожиточного минимума для трудоспособных лиц: с 1 января — 10 грн. 15 коп. в день
Помощь выплачивается за период 70 календарных дней до родов и 56 (в случае усложненных родов или рождения двух и более детей — 70) после родов. Женщинам, отнесенным к 1-4 категории лиц, пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы, помощь выплачивается за 180 календарных дней (90 дней — до родов и 90 — после родов).
Помощь выплачивается в полном размере единоразово.
Помощь при рождении ребенка
Помощь при рождении ребенка назначается в размере 30 прожиточных минимумов для ребенка до 6 лет — на первого ребенка, 60 прожиточных минимумов — на второго, и 120 прожиточных минимумов — на третьего и последующих детей. Выплата осуществляется единовременно в 10-кратном размере прожиточного минимума при рождении ребенка, остаток суммы на первого ребенка выплачивается в течение 24 месяцев, на второго ребенка — 48 месяцев, на третьего и каждого последующего — 72 месяцев равными частями. Помощь предоставляется в размере прожиточного минимума для детей до 6 лет, установленного на день рождения ребенка.
С 1 июля помощь при рождении ребенка назначается в размере 41280 гривен, независимо от того, какой по счету ребенок в семье родился . Выплата помощи осуществляется единовременно в сумме 10320 гривен, остальная сумма помощи выплачивается в течение следующих 36 месяцев равными частями .
Размер помощи при рождении ребенка:
Матеріальна допомога працівникам
Якщо у працівника фінансова скрута чи, боронь Боже, нещастя, працедавець може надати йому матеріальну допомогу. Про те, як таку виплату оподатковувати, скільки можна видавати, щоб не оподатковувати, поговоримо нижче.
Що говорить ПКУ про матеріальну допомогу
У ПКУ про матеріальну допомогу говориться у розділах III та IV. Так, у розділі III, а саме у п. 142.1, сказано, що матеріальна допомога, яка обкладається ПДФО, включається до витрат на оплату праці, а отже, зменшує оподатковуваний прибуток. Нагадаємо, що фахівці ДПАУ погодилися, що склад ФОП визначається згідно з Iнструкцією №5. Отже, не мудруючи, при виникненні сумнівів відкриємо добре знайомий документ, і витрати, зазначені у розділі 2, обкладаємо ПДФО та включаємо до витрат і в бухгалтерському, і в податковому обліку, а ті, що зазначені у розділі 3, визнаємо витратами лише у бухобліку.
Які види матеріальної допомоги оподатковуються ЄСВ?
При нарахуванні внеску бухгалтер керується Законом про ЄСВ, п. 1 ч. 1 ст. 7 якого говорить, що внесок нараховується на суму заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Виплати, що не оподатковуються ЄСВ, перераховані у Переліку №1170 1 .
1 Докладніше про Перелік №1170 і про те, які доходи не оподатковуються ЄСВ, можна прочитати у «ДК» №4/2011 .
При справлянні внеску слід керуватися Iнструкцією №21-5, котра, своєю чергою, відсилає до Iнструкції №5, яка розподіляє матеріальну допомогу на два види:
1) матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (наприклад, на оздоровлення, у зв'язку з екологічним становищем), згідно з пп. 2.3.3. Така виплата належить до фонду оплати праці
2) матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку з сімейними обставинами (наприклад, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання), згідно з п. 3.31. Ця виплата не належать до фонду оплати праці.
Підсумуємо: виплати, що не включаються до ФОП, не оподатковуються ЄСВ.
Яка матдопомога обкладається ПДФО
Це допомога, що має систематичний характер, надається всім або більшості працівників (до відпустки, до свят, на оздоровлення). Надання такої допомоги передбачається колдоговором або у трудовому договорі (це виплати, що входять до ФОП, — пп. 2.3.3 Iнструкції №5).
Фактично така допомога є складовою заробітної плати. За пп. 14.1.48 ПКУ заробітна плата — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платникові податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Як наголошується у листі ДПАУ від 22.06.2011 р. №11552/6/17-0715, «якщо виплата матеріальної допомоги має систематичний характер і така допомога надається всім або більшості працівників, наприклад допомога на оздоровлення, при цьому її виплати передбачені положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то така матеріальна допомога з метою оподаткування прирівнюється до заробітної плати і вся сума такої допомоги включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 Кодексу, з урахуванням вимог пункту 164.6 статті 164 Кодексу».
Тобто допомога у складі ФОП обкладається ПДФО у розмірі 15%, якщо дохід у межах 9410 грн, а сума перевищення підлягає оподаткуванню за ставкою 17%.
Наголосимо, що на таку допомогу нараховується ЄСВ, бо це складова зарплати, не включена до Переліку №1170. Відповідно, підприємство має право на витрати при виплаті такої допомоги.
Приклад 1 Сторожеві ТзОВ «Мандрагора» Умільцю В. В. податковий номер 3232323231, у серпні нараховано 1000,00 грн зарплати і 300,00 грн матеріальної допомоги до Дня незалежності (на підставі колдоговору). Працівник має право на ПСП у звичайному розмірі (див. таблицю 1).
Таблиця 1
Відображення в обліку надання допомоги на підставі колдоговору
Источники:
Следующие в разделе:
- Выплата алиментов до достижения ребёнком возраста 23 года
- Границы предоставления бесплатной правовой помощи юридическими клиниками в онлайн-приемных
- Наследники по закону не хотят вступать в наследство имуществом. Что делать?
28 января 2025 года