Сгорів будинок, зняли з балансу громади, а я в ньому прописана

Сгорів будинок, зняли з балансу громади, а я в ньому прописана

Сгорів будинок, зняли з балансу громади, а я в ньому прописана

В 2002 році згорів будинок( вул.К.Лібкнехта,62а кв.2), що належав ГЖЕД-4 м.Полтава.До цього часу залишаюсь прописаною в ньому (а вірніше в тому, що від нього залишилось). Знос 90%. До цього часу житлом не забезпечена.

Полтавський міськвиконком 16.11.2012 року приймає рішення ради Про списання, зняття з балансу та припинення права власності за територіальною громадою міста на житловий будинок по вул. К. Лібкнехта, 62а. І ні слова, а куди ж діватися мені, і що дальше робити. Підскажіть будь-ласка, що мені робити.

Я так зрозуміла, що я залишаюсь прописаною у повітрі. Відповідь:Добрий день. Відповідно до житлового кодексу, якщо будинок загрожує обвалом ( а це указано у рішенні ради ), або ж підлягає зносу, вас повинні забезпечити іншим благоустроєним житловим приміщенням. Якщо цього не зроблено, і не зроблять, то це явне порушення норм закону, і єдиним доступним виходом буде захистити свої права через суд.

Зверніться до юриста за місцем вашого проживання, у таких справах краще мати юриста, який буде швидко реагувати по виникненню певних обставин.З повагою, Максим Дудецький

Стенограма пленарного засідання

09 Жовтня 2009

ЗАСІДАННЯ ДЕВ’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

9 жовтня 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:07

Зареєструвались у сесійній залі 429 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні день народження народного депутата України Бойка Юрія Анатолійовича. Давайте привітаємо нашого колеги, побажаємо йому успіхів. (Оплески)

Шановні народні депутати, до вашої уваги оголошення. Згідно з протоколом зборів депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України від 8 жовтня 2009 року та відповідно до пункту 3 статті 60 Регламенту Верховної Ради України повідомляю про виключення народного депутата Україні Кисельова Василя Олексійовича зі складу депутатської фракції Партії регіонів.

На підставі пункту 4 статті 59 Регламенту Верховної Ради України інформую, що народний депутат України Кисельов Василь Олексійович є позафракційним.

Шановні народні депутати, вам роздано розклад… Прошу уваги. Вам роздано розклад засідання на сьогодні з врахуванням одної проблеми. Першим значиться питання про звільнення та призначення членів Кабінету Міністрів України. Справа в тім, що ми вчора погодили в робочому порядку за участю керівників фракцій, що ми сьогодні це питання не будемо розглядати, переносим його на четвер наступного пленарного тижня. Але оскільки вже тираж було надруковано розкладу засідань, ми його не передруковували. Це перше.

І друге. Президент України звернувся з вимогою, що відповідно до Регламенту, підкреслюю, відповідно до Регламенту, а отже, він визнається, що є діючим, що в п'ятиденний термін Верховна Рада має розглянути подання про призначення міністра закордонних справ. Тому я просив би вас зараз провести консультації, чи буде воля прислухатися до рекомендацій Президента України і розглянути одне питання – подання Президента про призначення міністра закордонних справ, оскільки це мотивується, окрім вимог Регламенту, тим, що не підписується ряд документів, які має підписувати виключно міністр закордонних справ.

А тепер, шановні колеги, відповідно до статті 25 Регламенту у п'ятницю ми оголошуємо запити. Дозвольте оголосити депутатські запити, які надійшли від народних депутатів України. Валерія БОНДИКА до Президента України щодо грубого порушення законодавства посадовими особами Секретаріату Президента України при представленні і присвоєнні почесних нагород та звань. Ставлю на голосування про підтримку запиту. Шановні колеги, голосується підтримка запиту.

10:04:41

За-251

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

10:05:00

10:05:28

За-218

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

10:05:46

За-223

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 168, „Блок Юлії Тимошенко” – 1, „Наша Україна – Народна Самооборона” – 6, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 18, „Позафракційні” – 3.

Я ставлю на голосування про повернення до розгляду запиту Михайла Папієва. Повернення до розгляду запиту Михайла Папієва.

Сергія ВЛАСЕНКА до Президента України щодо бездіяльності Президента України в питанні захисту прав громадян України, які постраждали під час проходження служби на Семипалатинскому ядерному полігоні (Республіка Казахстан).

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

10:06:56

10:07:18

За-213

Рішення не прийнято.

Групи народних депутатів (ТУЛУБА, ТІТЕНКА та інших) до Президента України щодо фінансових порушень на вугледобувних підприємствах Мінвуглепрому.

Підтримана пропозиція. Ставлю на голосування про направлення запиту про Президента України. Про направлення запиту до Президента України.

10:08:10

За-215

Рішення не прийнято.

Будь ласка, Олександр Єфремов.

10:08:19

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, мне кажется, я обращаюсь ко сем народным депутатам, мне кажется, что мы неправильно сейчас делаем разделяясь по политическим основаниям каким-то.

Наши коллеги довольно добросовестно готовятся к сегодняшнему дню и каждый делает свои запросы. И, наверно, то, что человек пишет и обращается к Президенту или вышестоящей инстанции, это наболело не только у него, а наболело у многих людей, которые к нему обращаются в том числе. Поэтому я бы очень просил: давайте мы пересмотрим наши позиции, давайте поддержим эти запросы, и пусть они работают. Спасибо.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу уваги! Я поставлю зараз у такий спосіб, якщо ви не заперечуєте. Одночасно щоб повернутися до розгляду запитів Михайла Папієва, Сергія Власенка і групи народних депутатів (12 народних депутатів). А потім, якщо повернемося, за кожен окремо проголосуємо. Немає заперечень?

Не можна, значить не можна. Значить тоді я ставлю на голосування про повернення до розгляду запиту Михайла Папієва. Прошу голосувати. Так можна?

10:09:38

За-215

Не повернулися.

Ставлю на голосування про повернення до розгляду запита народного депутата Сергія Власенка. Так ми ж повертаємося.

10:09:59

За-337

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України. Ми підтримали, а тепер про направлення.

Земля, озера і сесія по-брюховицьки

Збір школяра – прірва для сімейного бюджету

Четвергову сесію Брюховицької селищної ради місцеві мешканці пам’ятатимуть ще довго.

Провалене голосування щодо підготовки документації для надання в оренду території колишнього табору відпочинку, зняття з порядку денного пропозиції про фактичну передачу скандальної земельної ділянки з озером №1 новому орендареві, надання землі для сінокосу й випасання худоби чиновнику Львівської міської ради та підпалене авто - так завершилась учорашня сесія Брюховицької селищної ради.

90-ті знову повертаються?

Цю сесію місцеві жителі пам&rsquoятатимуть ще довго. Не тому, що депутати ухвалили чи не ухвалили протизаконні рішення. Просто цього дня всім незгідним із напрямом роботи ради дали зрозуміти: або перестанете лізти не у свої справи, або матимете серйозні проблеми. Саме так трактує підпал свого авто одна з місцевих активісток Юлія Л. яка впродовж останнього року разом з мешканцями займалася скандальними земельними питаннями в Брюховичах.

Машину жінки підпалили невідомі особи під час розгляду питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки відпочинкового табору Ластівка, щоб відтак передати її в оренду підприємству ТзОВ Брюховецький гай.

Кому дістанеться остання ластівка?

Прихватизувати землю колишнього табору місцева влада намагалася ще 2000 року - тодішній голова селищної ради сфабрикував інформацію про ділянку та намагався шляхом голосування забрати територію бази відпочинку з державної власності в комунальну. Внаслідок цього впродовж наступних років правоохоронні органи вели розслідування, й аж 2011 року Шевченківський районний суд Львова засудив двох осіб за шахрайство з державною власністю.

Тепер уже інші депутати з іншим головою спробували таки добити питання Ластівки. Проте на заваді стало ось що: потенційний орендар у своїй заяві попросив оренду з метою обслуговування наявних на території табору об&rsquoєктів нерухомого майна, хоча таких об&rsquoєктів там уже давно немає. І якщо для депутатів наявність чи відсутність будь-яких споруд на ділянці не так уже й важливі, то для присутніх мешканців - навпаки. Ба більше, потенційний орендар - особа не проста, а наближена до одіозного бізнесмена Петра Димінського. Це - колишній генеральний директор ФК Карпати Юрій Федорович Коротиш (інформація про це є в Єдиному державному реєстрі, як і те, що до статутного капіталу він поклав понад 5 млн грн). Наразі складно сказати, чи пан Коротиш займатиметься Ластівкою особисто, чи орендує її для екс-шефа, почесного директора футбольного клубу Карпати, проте достеменно відомо одне: сам пан Димінський мешкає по сусідству з такою бажаною для кожного, велетенською земельною ділянкою.

Звісно, на сесію Юрій Федорович Коротиш особисто не з&rsquoявився, проте прислав свого представника. Останній так наполегливо розповідав, що на території табору буде санаторій, що навіть у депутатів з&rsquoявилися запитання, чому тоді в заяві пана Коротиша йдеться про обслуговування об&rsquoєктів нерухомого майна, а не зведення відпочинкового комплексу. Тож під тиском громади і через повторне розслідування прокуратури у справі колишнього табору відпочинку, яке знову ведуть, обранці таки відклали вирішення цього питання. За словами представника забудовника, курортна зона, яку він орендує, мала б виглядати так:

Бути чи не бути озеру

Чи не головним питанням цієї сесії мало стати розірвання договору оренди земельної ділянки з озером №1. Саме через протидію в цьому питанні, радше за все, вважає Юлія Л. їй і намагалися спалити авто.

Із пояснень керуючого справами селищної ради Дмитра Вознюка журналістам, 30 жовтня орендар земельної ділянки Володимир Омеляновський написав заяву про розірвання договору оренди. Проте, як стало відомо журналістові Вголосу . насправді заяву орендаря складено так, що після продажу ним незаконно збудованої споруди (лазні) на озері, його права орендаря автоматично призупиняються і можуть бути передані новому користувачу-орендареві на тих же умовах, що прописано в документі про оренду.

Якби депутати підтримали пропозицію про псевдорозірвання угоди, пан Омеляновський позбувся б усіх неприємностей: нова власниця лазні, по суті, претендує на одержання тих же 4,5 га землі з озером, і до протизаконних дій самого вже майже екс-орендаря юридично не може бути жодних претензій.

Із виступу на сесії адвоката Ярини Остапик. яка допомагає мешканцям у справі озера, стає зрозуміло, що сам орендар порушив понад десяток законів і норм, тому підтримати розірвання угоди в такому порядку, як він запропонував, - це зрада інтересів виборців, оскільки саме вони є власником усього комунального майна на балансі селища та всіх його ресурсів. І лише після того, як депутати почали панікувати через значну задекларовану юристом кількість порушень, голова земельної комісії зрозумів, що питання в зручному порядку можуть і не підтримати в потрібній кількості. Питання нібито зняли до з&rsquoясування обставин.

Варто звернути увагу і на таке: якби вчора депутати підтримали пропозицію керівництва селища призупинити оренду ділянки з Омеляновським у бажаному для них порядку, то вже сьогодні, радше за все, на столі в голови селища Олексія Процика вже лежала б інша заява - від покупця горезвісної лазні про прохання надати їй цю ділянку в оренду на умовах попереднього користувача.

Понад те, пам&rsquoятаючи про конфлікт з власником суміжної ділянки (саме той забудовник, який засипав під приводом реконструкції частину озера й обгородив собі високим парканом для будівництва), можна припустити, що наступним кроком нової орендарки стало б надання Андрію Завадському (так зветься скандальний забудовник) у суборенду вже, по суті, і так забраної бізнесменом в Омеляновського землі. Адже, як удалося з&rsquoясувати журналістові Вголосу . особа, що претендує на оренду ділянки з озером, є кумою того-таки пана Завадського.

А пам&rsquoятаючи про намір Омеляновського ще два місяці тому продовжити оренду своєї ділянки на 49 років, можна припустити таке: якщо в ділянки таки з&rsquoявиться нова орендарка, недалека родичка Завадського, радше за все, вона таки попросить у селищної ради оренду землі на 49 років, а отже, озеро буде фактично знищено, місцеві мешканці не матимуть до нього доступу навіть після завершення так званої реконструкції.

Львівські освітяни і тваринництво

Родзинкою останньої сесії Брюховицької селищної ради стало голосування за відведення земельної ділянки в оренду під сінокіс начальнику управління освіти Львівської міської ради Галині Слічній, в. о. директора департаменту гуманітарної політики. Мовляв, треба помогти нашій бідній освіті та то директор департаменту, хай косить, депутати дружно проголосували за надання в оренду 4,5 сотих землі головному освітянину Львова. При цьому, згідно з 34 ст. Земельного кодексу України, надати таку ділянку в користування можна лише за умови, що особа має в наявності худобу, яка випасатиметься на вказаній території.

Варто зазначити, що пані Слічна має в Брюховичах 17 сотих землі (згідно з декларацією про доходи за 2013 рік -1700 кв. м), і з часом, імовірно, селищна рада матиме змогу провести для неї зміну цільового призначення орендованої ділянки, щоб вона доєднала її до власної, яка є поряд.

Мешканці, яких довели до відчаю місцеві чиновники, готові до кардинальних дій. Дехто готовий палити шини й готувати барикади під селищною радою, дехто пропонує йти судовим шляхом. Так, громада має намір подавати колективний позов до суду про знесення незаконно зведеної лазні біля озера. Це не вирішить усіх проблем селища, але мешканці переконані: після цього депутати частіше задумуватимуться про свої дії.

На основі яких нормативних документів КП "Городоцьке ЖКГ" зняло будинок з балансу?

Доброго дня. Я власниця квартири №2, яка знаходиться у будинку за адресою Львівська область, м. Городок, вул. Л. Мартовича. Це двоповерховий будинок, на 2 квартири. Звертаюся до Вас з проханням пояснити ситуацію щодо реформування ЖКГ, оскільки відповіді від КП "Городоцьке ЖКГ" я не отримала. у листопаді 2013 року нам перестали надходити квитанції про оплату за квартиру. Надіслано лист з мого боку про пояснення ситуації. Відповіді досі немає, що є порушенням закону "Про звернення громадян". Директор КП "Городоцьке ЖКГ" мені усно заявив у лютому 2014 року, що будинок знято з балансу ще з 1 вересня. Проте, квартплата за вересень і жовтень надходила і мною була оплачена. Скажіть, будь-ласка, на основі яких нормативних документів КП "Городоцьке ЖКГ" зняло будинок з балансу? Чи правомірним є дії ЖКГ, які не попередили власників квартир про зняття з балансу? 13 березня 2014 року надійшов акт обстеження будинку та акт приймання-передавання житлового комплексу, або його частини з балансу на баланс. Хочу зазначити, що в цих двох документах є підписи 4 членів комісії. Обстеження будинку комісією не проводилося взагалі. Чи маю я право не підписувати ці акти? Щодо акту приймання-передавання житлового комплексу, або його частини з балансу на баланс хотіла б уточнити, що в нас не створено ОСББ, а в акті зазначено, що передається на баланс мешканцям будинку. Чи такий акт є правомірним? Оскільки за законом будинок повинен передаватися на баланс підприємства, установи, чи організації або ОСББ. Я є власником квартири впродовж 8 років, усі ці роки я писала з проханням поремонтувати дах, на що мені були надані суцільні відмови. На сьогодні стан даху вкрай незадовільний. Прогнилі крокви, металеве покриття як сито. Сходи вхідні зруйновані, хоча у 2011 і 2012 роках писали, що виділені кошти на їх ремонт, але ремонт не зроблений. Штукатурка з будівлі відлетіла повністю. Скажіть, будь-ласка, чи має право ЖКГ передавати на баланс будинок у такому стані? До кого мені тепер звертатися щодо ремонту даху з якого тече, а взимку можна робити на горищі каток, бо там накопичується сніг. Впродовж 30 років ніхто не робив жодного ремонту у будинку хоча квартплата платилася завжди. Куди ділися ці кошти?

Відповідь юридичного консультанта:

Процедура прийому-передачі багатоквартирного будинку з балансу комунального підприємства житлово-комунального господарства на баланс ОСББ проводиться згідно з Порядком передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року № 1521 Про реалізацію Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Якщо на загальних зборах ОСББ було прийнято рішення про взяття будинку на баланс об&rsquoєднання, процедура проводиться наступним чином:

  • ОСББ звертається з письмовою заявою до міського голови про передачу житлового комплексу на баланс ОСББ, додавши до неї відповідні документи.
  • На підставі поданих документів управління житлового господарства міської ради готує відповідний проект рішення міської ради.
  • Після ухвалення рішення міськради про передачу житлового комплексу з балансу житлово-комунального підприємства на баланс ОСББ, попередній балансоутримувач та ОСББ створюють комісію у складі представників попереднього балансоутримувача та об'єднання, а у разі прийняття рішення про передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, - у складі представників попереднього балансоутримувача, юридичної особи, на баланс якої передається майно, та об'єднання. Комісію очолює представник приймаючої сторони.
  • Комісія визначає технічний стан житлового комплексу або його частини відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі згідно з додатком до цього Порядку.
  • Передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об'єднання.

    У разі втрати план земельної ділянки, технічний паспорт будинку або технічна документація виготовляються чи відновлюються за рахунок підприємства, установи чи організації, з балансу яких передається житловий комплекс або його частина, протягом місяця після надходження відповідного звернення від об'єднання.

    Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі, надається примірник акта приймання-передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони (підписи скріплюються печаткою).

    Датою передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс є дата підписання акта приймання-передачі.

    Як зняти будинок з балансу міської ради?

    Зняття з балансу міської ради житлового будинку дає можливість мешканцям не платити за обслуговування будинку, тобто «квартплати», а також можливість приватизувати весь будинок та прибудинкову територію.

    Така процедура регулюється ухвалою сесії № 2243 від 14.04.2005 р. та ухвалою № 2243-941 від 21.06.2007 «Про затвердження Положення про порядок зняття з балансу міської ради житлового будинку, у якому приватизоване або викуплене житло, нежитлові приміщення, та передачу його у власність громадянам, юридичним особам і Положення про порядок передачі житлового комплексу, його частини з балансу міської ради на баланс об'єднання співвласників багатоквартирного будинку або іншої юридичної особи».

    Щоб зняти з балансу міської ради житловий будинок потрібно:

    1. Подати заяву встановленого зразка на ім'я директора департаменту житлового господарства та інфраструктури з підписами всіх дорослих членів, які є співвласниками будинку (підписи мають бути завірені в ЛКП).

    До заяви додати: — копію документів, які посвідчують право власності на квартири (свідоцтво про право власності на квартиру, реєстраційні посвідчення)

  • копію технічного паспорта на приватизоване житло у будинку, завірену в ЛКП
  • довідку Ф-« з ЛКП про прописку власників.
  • Документи подавати у «єдине вікно».

    2. Після розгляду документів, директор департаменту видає наказ про зняття будинку з балансу міської ради.

    3. На основі наказу ЛКП передає за актом будинок власникам.

    4. Потрібно оформити свідоцтво про право власності у встановленому порядку на частки будинку та можна вирішувати питання приватизації прибудинкової території для обслуговування будинку.

    5. Акт обстеження будинку з Львівського комунального підприємства, що обслуговує житловий фонд (вказати кількість квартир у будинку, чи всі приміщення приватизовані і чи є орендовані приміщення у цьому будинку).

    Отримати консультацію щодо процедури зняття будинку із балансу міста можна у відділі експлуатації житлового фонду департаменту житлового господарства та інфраструктури за номером 297-58-99.

    Источники:
    law-clinic.net, iportal.rada.gov.ua, vgolos.com.ua, weareukrainians.com, city-adm.lviv.ua

    Следующие в разделе:

    19 апреля 2024 года


    Комментариев пока нет!

    Поделитесь своим мнением

    Сумма цифр: код подтверждения

    Другие статьи: