Правомірність отримання житла по відповідній черзі та постановка на квартирний облік

Правомірність отримання житла по відповідній черзі та постановка на квартирний облік

Доброго дня! Цікавить питання взяття на квартирний облік молодої сім&rsquoї. На сьогодні я (чоловік) перебуваю на квартирному обліку при виконкомі Сумської міськради один.

Я прописаний в квартирі житловою площею 34,1 кв.м, в якій крім мене прописано ще 5 осіб. Квартира приватизована на 1 особу (на мого батька). Таким чином: 34,1 кв.м /6 осіб = 5,7 кв.м/особу < 6 кв.м, встановлених постановою про правила обліку громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Сумській області від 26.12.84 № 383. При цьому я одружений, маю доньку та фактично проживаю в квартирі жінки.

У квартирі жінки прописано 4 особи (її батько, мати, вона та наша донька). Загальна площа квартири - 62,13 кв.м. На праві сумісної спільної власності в рівних частина по 20,71 кв.м квартира розподілена між трьома особами (батьком жінки, її матір&rsquoю та нею). Житлова площа квартири - 36,9 кв.м. Виникла необхідність в постановці на квартирний облік мене, моєї жінки та нашої доньки (як молодої сім&rsquoї).

Я звернувся до управління обліку, розподілу та приватизації житла Сумської міської ради за консультацією щодо взяття на облік моєї сім&rsquoї. Мені було сказано, що сім&rsquoю на облік не візьмуть, бо жінка має частку (20,71 кв.м). І варіант: Якщо я зареєструюся в квартирі жінки, то братися до розрахунку буде не лише частка жінки, а вся житлова площа квартири. Так мотивували в управлінні обліку, розподілу та приватизації, мовляв у Житловому кодексі є норма щодо взяття до розрахунку всієї житлової площі квартири, а не часток.

Хоча юридично за жінкою закріплена лише її частка, і по суті яке відношення ми, як молода сім&rsquoя маємо до її батьків. ІІ варіант: Якщо жінка та донька зареєструються у квартирі моїх батьків виникає питання наступного характеру. До загальної площі квартири (34,1 кв.м) додаватися буде не 20,71 кв.м частки жінки, бо це ж від загальної площі квартири, а лише частка житлової площі (?) 12,3 кв.

м (36,9/3) ? Якщо так, то взяття на облік сім&rsquoї можливе, бо (34,1кв.м + 12,3 кв.м)/6+2 = 5,8 кв.м/особу. По І варіанту: чи праве управління обліку, розподілу та приватизації житла Сумської міської ради? Як мені можна аргументувати, чи є офіційні роз&rsquoяснення з цього приводу? По ІІ варіанту: чи вірно я розписав: Заздалегідь дякую за відповідь.

Відповідь:Александр, здравствуйте!Начну по-порядку.1. Нуждающимися в улучшении жилищных условий считаются те граждане, кот. 1) ОБЕСПЕЧЕНЫ жилой площадью ниже нормы (мен.

6 м) и в вашем случае 2) те, которые проживают длительное время по договору найма в жилище, которое принадлежит иным гражданам на праве частной собственности. Поясню: ОБЕСПЕЧЕНЫ - значит имеют в собственности, хотя официального такого толкования нет! Но практика это принимает.Что о договоре найма - то вы как раз на основании него и проживаете, только он составлен в устной форме.

В случае необходимости не проблема это доказать.2. К расчетам принимается только размер жилой площади!!!3. Конкретно по Вашему случаю. Вы с супругой и дочерью как отдельная семья имеете право на улучшение жилищных условий, если в собственности Вашей, жены и дочери (по справке БТИ) находится на каждого не более 6 м/кв.

Судя по тому, что в общей собственности вашей семьи есть только 12,3 м/кв, делим их на 3 = меньше 6, следовательно, юридически, Ваша семья имеет право на постановку на квартирный учет согласно правилам, которые действуют в Сумской области.4. По-сути, не имеет разницы/, где Вы ВСЕ прописаны, но чисто из практики и опыта общения с нашими чиновниками - лучше прописаться там, где общая площадь меньше!!! )))Всего доброго!Нужны будут уточнения, пишите в комментарияхПолищук М.С.

Загальна інформація про квартирний облік

Щомісяця, на підставі рішень міськвиконкому, списки громадян, які відповідно до вимог житлового законодавства визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, коригуються та вносяться відповідні зміни:

  • постановка на квартирний облік громадян, які подали заяви та згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов
  • зняття з квартирного обліку громадян, які відповідно до законодавства втратили право перебувати на квартирному обліку
  • виключення з пільгових списків громадян, які втратили право на пільгове забезпечення житлом
  • занесення до пільгових списків громадян, які набули право на пільгове забезпечення житлом
  • зміни у складі сім'ї.
  • Відповідно до чинного житлового законодавства виконавчий комітет щорічно у ІV кварталі проводить перереєстрацію громадян, що перебувають у черзі на отримання житла, під час якої перевіряються їх облікові дані. Оновлені списки станом на 1 січня кожного року вивішуються на спеціально обладнаних стендах у приміщенні відділу обліку та розподілу житла міськвиконкому.

    Для проходження перереєстрації громадянам, які перебувають на квартирному обліку, необхідно кожен рік у ІV кварталі поновлювати документи облікової справи, а саме:

  • довідку про склад сім'ї та прописку (реєстрацію)
  • довідку з Полтавського бюро технічної інвентаризації ("Інвентаризатор") про наявність чи відсутність власності на повнолітніх членів сім'ї
  • довідки з місця праці або навчання повнолітніх членів сім'ї.
  • Більш детальну інформацію з питань ведення квартирного обліку громадян при виконавчому комітеті міської ради можливо отримати у відділі обліку та розподілу житла міськвиконкому за адресою:

    вул. Фрунзе, 2, тел. 56-04-37, 7-22-89

    Источники:
    law-clinic.net, www.rada-poltava.gov.ua

    Следующие в разделе:

    24 апреля 2024 года


    Комментариев пока нет!

    Поделитесь своим мнением

    Сумма цифр: код подтверждения

    Другие статьи: